wtorek, 24 października 2017

czas

Żeby samemu pilnować to też trzeba mieć tyle samo wiedzy co w przypadku samodzielnego budowania. Przy budowaniu trzeba dodatkowo wykazać się pewnymi zdolnościami manualnymi i dużo, dużo większym samozaparciem. Czysto samodzielnego pilnowania czy budowania to jednak nikomu spoza branży nie polecam. Łatwo o kosztowne pomyłki. Niektóre prace po prostu musi wykonać fachowiec. Tu zaznaczę, że byle partacz, który zawodowo zajmuje się budowaniem od samego "zawodowstwa" fachowcem się nie staje. Zawsze jednak zostaje mnóstwo pracy czy spraw, które bez problemu możemy wykonać sami. Wszystko da się samemu zrobić tylko czasami nie ma czasu albo chęci. Wiedza techniczna jest niezbędna do samodzielnej budowy domu czasami warto zapłacić i mieć to dzień lub w dwa, a w tym czasie można coś innego robić gdzie nie wymaga nakłady zakupienia maszyn i narzędzi...Oczywiście że wszystko można samemu, a we dwójkę to już w ogóle ameryka. Dach, posadzki, tynki. Posadzki można robić z betoniary pokój za pokojem i też się zrobi, kupujesz niwelator, szeroką łatę i też zrobisz co do milimetra. Tylko że niwelator kosztuje połowe tego co robocizna za posadzki  Jak sie nie umie to trzeba chcieć się nauczyć i to potem robić. Ale jak już niektórzy wspomnieli istnieje coś takiego jak czas. A budujemy domy by w nich mieszkać a nie dla samego budowania, więc czasami warto komuś dać 2-3 tysiące żeby nam to zrobił szybko, a my w między czasie będziemy robić coś innego jak jest możliwość i prędzej będziemy mieszkać w domu na który wylaliśmy własny pot, krew i łzy!Prawda jest taka, że jak by chciał to każdy by dał. Trzeba tylko trochę ambicji.
Domów nie budują specjalistyczne maszyny, tylko ludzie, trzeba sobie tylko powiedzieć, że skoro ktoś to już zrobił przede mną to ja też dam sobie radę.
Konstrukcja budynku jaką sobie wybierzemy, zależy tylko od budżetu jaki posiadamy.
Wszyscy w tym dziale korzystamy z ogólnodostępnej wiedzy, którą trzeba tylko chcieć posiąść. Co prawda, czasami znalezienie jakiejś bzdurnej informacji zajmie parę godzin, gdzie trzeba przedzierać się przez masę nic nie wnoszących to sprawy postów, potem przeanalizowanie czy ta informacja jest sensowna, czasami poprawienie jej przez jakiś patentowy pomysł a następnie wdrożenie jej u siebie na budowie.
I kiedy się już uda i efekty widać gołym okiem, a przy budowie widać, to wtedy jest to ten moment, który napędza, motywuje i rekompensuje każdy wysiłek.
masz rację, od projektu dużo zależy, tutaj większość samorobów ma proste projekty, bez udziwnień i takie żeby było samemu łatwo zrobić. Chociaż są też wyjątki. Ja polecam każdemu kto ma chęć aby spróbował własnych sił przy budowie. Bo samo "inwestorowanie" nie daje takiej satysfakcji, krzyczeć na innych i wydawać pieniądze to każdy głupi potrafi
a nie wyobrażam sobie ani żebym ja miała doglądać budowy, ani żeby mój partner miałby sam tam coś robić. Bałabym się mieszkać w takim domu, bo udrażnianie ciśnieniowe rur   oboje mamy zerowe pojęcie o tym. 
Z drugiej strony widziałam, że często pracownie takie jak[moderowano] czy inne zaznaczają jaki jest w ogóle poziom trudności zbudowania takiego domu. Inna sprawa, że jakoś nie wyobrażam sobie, żeby samodzielnie stawiać dom, który ma powstać z prefabrykatów. Wydaje mi się, że to zależy od specyfiki konkretnego domu i projektu. No i oczywiście oczekiwań i czasu jaki chce się poświęcić na to przedsięwzięcie. Z czasem chyba najgorzej.
Posadzki da się zrobić samemu ale warto zapłacić i mieć je w jeden dzień. Dach też się da samemu. Każdy z nas wybiera czy lepiej sam czy zapłacić i paluszkiem grozić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz